• TÜRKÇE
  • ENGLISH

AMAÇ


Değerli Spor Bilimciler,


Muş Alparslan Üniversitesinin ev sahipliği ve Doğu Anadolu’nun misafirperverliği ile 2-5 Mayıs 2019 tarihleri arsında gerçekleştirilmesi planlanan 2. Avrasya Spor Bilimleri Kongresinde sizleri ağırlamaktan onur duyacağız.


Bilindiği üzere 1. Avrasya Spor Bilimleri Kongresi, Selçuklu Devleti’nin başkenti, Şehriyarın şehri ve gönül coğrafyamızın incisi olan Tebriz’de, 10-12 Ekim 2018 tarihleri arasında başarı ile icra edilmişti. Bu yıl 2’ncisi düzenlenecek olan Avrasya Spor Bilimleri Kongresi, Muş Alparslan Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nun koordinasyonunda, Sultan Alparslan’ın çağları aydınlatacak yeni bir medeniyet meşalesini yaktığı ve İslam tarihine yeni bir yön verdiği güzel şehrimiz Muş’ta gerçekleştirilecek.


Siz değerli bilim insanlarını, Sultan Muhammed Alparslan’ın İstanbul surlarının içine düşecek medeniyet okunu bıraktığı yayı kurmuş olduğu bu aziz şehirde ağırlamaktan onur duyacağız. Spor bilimlerinin bu muazzam bilgi şölenine katılmak üzere 02- 05 Mayıs 2019’da hepinizi Muş’ta görmeyi arzu ediyor, en derin hürmet hisleriyle sizleri selamlıyorum.

 

   Prof. Dr. Hüseyin KIRIMOĞLU

      Kongre Başkanı